Zatrzymanie kierowcy chevroleta
Fot. KPP Stargard

Pędził chevroletem mimo zakazu

Stargardzcy policjanci zatrzymali kierującego chevroletem 43-latka, który znacznie przekroczył prędkość. Okazało się, że kierowca jest poszukiwany przez sąd i obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów. Z drogi trafił do policyjnego aresztu.

– Funkcjonariusze patrolując drogę wojewódzką 142 zauważyli samochód osobowy marki chevrolet, którego kierujący znacznie przekroczył prędkość – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.W czasie interwencji policjanci zwrócili uwagę na niespokojne zachowanie się kierującego. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. To nie jedyne jego zmartwienie. 43-latek figurował jako osoba poszukiwana przez sąd.

Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi do 5 lat więzienia.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard