PGE Spójnia Stargard 3x3
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

PGE Spójnia Stargard gra w Lublinie o awans do turnieju finałowego ligi 3×3

W pierwszym dniu turnieju eliminacyjnego Lotto 3×3 Ligi w Lublinie PGE Spójnia jeden mecz przegrała, drugi wygrała. O tym, czy wyjdzie z grupy zadecyduje poniedziałkowe spotkanie.

Stargardzki zespół rywalizuje w pierwszym turnieju eliminacyjnym w grupie 2 z drużynami z Gliwic, Ostrowa Wielkopolskiego i Szczecina. W składzie PGE Spójni są Dominik Grudziński, Maksym Kołodziej, Oliwer Korolczuk, Piotr Poziemski.

Niedzielną rywalizację stargardzki zespół rozpoczął od porażki z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 12:21. W drugim spotkaniu to PGE Spójnia Stargard była górą. W derbowej potyczce pokonała Kinga Szczecin 21:11. Jutro o godzinie 13.15 stargardzki zespół zagra z GTK Gliwice.

Wyniki jutrzejszych meczów w grupie 2 zdecydują o tym, kto zagra w ćwierćfinałąch turnieju w Lublinie. Liderem po pierwszym dniu jest w niej Stal, która w drugim swoim spotkaniu pokonała GTK 22:11. Stal ma dwa zwycięstwa, PGE Spójni i King po jednym, GTK jest bez wygranej. W rywalizacji Kinga i GTK górą byli dzisiaj szczecinianie, którzy zwyciężyli 20:19.

W pierwszym turnieju eliminacyjnym szesnaście klubów podzielonych jest na cztery grupy. Po dwie najlepsze po rozegraniu serii spotkań systemem każdy z każdym awansują do ćwierćfinałów. Kluby, które wygrają ćwierćfinałowe mecze, awansują do turnieju finałowego Lotoo 3×3 Ligi, który rozegrany zostanie w lotym 2024 roku. Przed turniejem finałowym odbędzie się jeszcze jeden turniej eliminacyjny, który wyłoni kolejnych czterech finalistów.