spójnia stargard 3 na
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

PGE Spójnia Stargard w turnieju finałowym ligi 3×3

Dzisiejsze zwycięstwo z GTK Gliwice 21:17 dało stargardzkiemu zespołowi awans do jutrzejszego turnieju finałowego ligi 3×3.

Drugi turniej eliminacyjny rozegrany został dzisiaj w Sosnowcu. PGE Spójnia w składzie Dominik Grudziński, Sebastian Kowalczyk, Damian Krużyński i Oliwer Korolczuk w swojej grupie eliminacyjnej pokonała Polski Cukier Start Lublin 21:14 i Śląsk Wrocław 21:16.

Te zwycięstwa zapewniły stargardzkiemu zespołowi awans do kolejnej fazy eliminacji. W spotkaniu decydującym o awansie do sobotniego turnieju finałowego PGE Spójnia pokonała GTK 21:17.

W jutrzejszym turnieju finałowym zagrają Legia Warszawa, Trefl Sopot, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, MKS Dąbrowa Górnicza, Anwil Włocławek, Arka Gdynia, Śląsk Wrocław, PGE Spójnia Stargard.

Stargardzki zespół w sobotnim ćwierćfinałowym spotkaniu zagra ze Stalą o godzinie 13.50. W innych parach Legia zagra ze Śląskiem, Anwil z Treflem, Arka z MKS. Zwycięzcy przejdą do półfinałów. A zwycięzcy półfinałów do finału ligi 3×3. Mecze transmitowane będą w telewizji na kanale Polsat Sport Extra.