Stargard Spójnia
Fot. Grzegorz Drążek

PGE Spójnia Stargard wygrała ósmy mecz w sezonie i zagra o Puchar Polski

W piętnastej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy stargardzki zespół pokonał w Lublinie Polski Cukier Start 94:85. Na półmetku sezonu zasadniczego PGE Spójnia jest na siódmym miejscu.

Stargardzki zespół wygrał dzisiejszego wieczora w Lublinie dziewięcioma punktami, ale to nie był najlepszy występ PGE Spójni. Długimi fragmentami gra nie była płynna, mnożyły się błędy, czego efektem dziewiętnaście zgubionych piłek, w tym kilkukrotnie powodem były przewinienia ofensywne. Tym bardziej stargardzkiej drużynie należą się brawa, że potrafiła to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Od początku nieco lepiej radzili sobie gospodarze, przede wszystkim za sprawą Clevelanda Melvina, który w całym spotkaniu rzucił 30 punktów. W pierwszej połowie zawodnicy Polskiego Cukru Startu rzucili siedem trójek i to one pozwalały lubelskiemu zespołowi nieznacznie prowadzić.

W trzeciej kwarcie gospodarze zyskali osiem punktów przewagi, ale nie wykorzystali tej sytuacji. PGE Spójnia grała coraz lepiej w ataku, a przede wszystkim rozrzucała się z dystansu. Ważne dwie trójki w trzeciej kwarcie rzucił Karol Gruszecki, w czwartej kwarcie cztery trójki dorzucił Jordan Mathews, trzy trójki w dzisiejszym spotkaniu miał Paweł Kikowski, a jedną Cortney Fortson. I właśnie trójkami stargardzki zespół odskoczył w czwartej kwarcie. Trzy trafienia dystansowe w trzech kolejnych akcjach PGE Spójni zanotował Mathews, który w ostatnich dziesięciu minutach rzucił 14 punktów. Stargardzki zespół po jego skutecznych akcjach zyskał bezpieczną przewagę, a rywale nie mieli czasu, by na to odpowiedzieć.

PGE Spójnia wygrała w Lublinie i na półmetku sezonu zasadniczego ma osiem zwycięstw i siedem porażek. W tabeli jest na siódmym miejscu, a to oznacza, że zagra w turnieju o Puchar Polski. Wystąpią w nim także WKS Śląsk Wrocław, BM Stal Ostrów Wielkopolski, Trefl Sopot, Legia Warszawa, Anwil Włocławek, King Szczecin i gospodarz Polski Cukier Start Lublin.

W dzisiejszym spotkaniu w Polskim Cukrze Starcie Lublin zagrał Kacper Młynarski. W poprzednich trzech sezonach bronił on barw PGE Spójni Stargard. Przeciwko swojemu byłemu klubowi rzucił 7 punktów. Pomógł także trochę stargardzkiemu zespołowi, wykorzystując tylko dwa osobiste na sześć wykonanych.

Rundę rewanżową sezonu zasadniczego stargardzki zespół rozpocznie w najbliższą sobotę. 14 stycznia zagra na swoim terenie przeciwko WKS Śląskowi Wrocław, który jest na pierwszym miejscu, ma czternaście zwycięstw i porażkę.

Polski Cukier Start Lublin – PGE Spójnia Stargard 85:94 (23:21, 23:21, 18:21, 21:31)

Polski Cukier Start: Melvin 30 (cztery razy za 3 pkt), Hassan Smith 11 (1), Barnies 9 (1), Cavars 8, Dziemba 8 (2), Młynarski 7 (1), Pelczar 6 (2), DeVoe 5 (1), Szymański 1, Krasuski.

PGE Spójnia: Mathews 22 (4), Fortson 15 (1), Benson 14, Penava 11, Gruszecki 9 (3), Kikowski 9 (3), Clarke 8, Śnieg 4, Brenk 2, Grudziński.