PGE Spójnia Stargard w FIBA Europe Cup w hali OSiR Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

PGE Spójnia Stargard zagra u siebie o drugie zwycięstwo w FIBA Europe Cup

1 listopada PGE Spójnia Stargard zagra na swoim terenie w FIBA Europe Cup. Przeciwnikiem stargardzkiego zespołu będzie w środowy wieczór kosowski klub KB Peja.

To będzie mecz trzeciej kolejki grupy H FIBA Europe Cup. PGE Spójnia i KB Peja mają po zwycięstwie i porażce. Oba zespoły pokonały holenderski Heroes Den Bosch, a przegrały z niemieckim Niners Chemnitz.

Wynik środowego spotkania będzie miał więc duże znaczenie dla układu tabeli. Stargardzki zespół wygrywając przybliży się do drugiego miejsca na koniec rywalizacji grupowej. PGE Spójnia pokonała bowiem Heroes w jego hali i rewanż będzie w Stargardzie, natomiast KB Peja pojedzie na rewanż z Heroes do Holandii.

Najbliższy rywal stargardzkiego zespołu rywalizuje w ośmiozespołowej kosowskiej Superlidze. Po sześciu kolejkach spotkań jest liderem, mając komplet sześciu zwycięstw. PGE Spójnia po sześciu kolejkach ekstraklasy koszykarzy ma cztery zwycięstwa i dwie porażki.

PGE Spójnia zagra z KB Peja w środę, 1 listopada. Początek meczu w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie o godzinie 18.30.