PGE Spójnia Stargard liga 3x3
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

PGE Spójnia Stargard zagrała w ćwierćfinale, ale do turnieju finałowego nie awansowała

Na ćwierćfinale zakończył udział w pierwszym turnieju Lotto 3×3 Ligi w Lublinie zespół PGE Spójni Stargard.

W poniedziałek kontynuowana była rywalizacja w grupach, rozpoczęta w niedzielę. Stargardzki zespół wczoraj przegrał z klubem z Ostrowa Wielkopolskiego 12:21, a wygrał z zespołem ze Szczecina 21:11.

Na koniec grupowej rywalizacji PGE Spójnia przegrała dziś z GTK Gliwice 18:21. Porażka nie zakończyła jednak występów stargardzkiego zespołu w pierwszym turnieju eliminacyjnym ligi 3×3. Spośród trzech zespołów z taką samą liczbą zwycięstw, to PGE Spójnia miała najlepszy bilans punktowy i awansowała do ćwierćfinału. Razem z nią z grupy 2 awansował Arged Stal Ostrów Wielkopolski, mając komplet zwycięstw.

Stawką meczów ćwierćfinałowych był awans do turnieju finałowego Lotto 3×3 Ligi. Taki awans zapewniają sobie bowiem cztery najlepsze zespoły. PGE Spójni nie udało się awansować. Spotkanie z Treflem Sopot przegrała 13:17. Stargardzki zespół po słabszym początku spotkania, później zyskał przewagę i wyszedł na prowadzenie. Było blisko awansu do półfinału, jednak ostatecznie to rywale byli o cztery punkty lepsi.

W składzie PGE Spójni byli Dominik Grudziński, Maksym Kołodziej, Oliwer Korolczuk, Piotr Poziemski.

Turniej w Lublinie wygrał Legia Warszawa, drugie miejsce zajął MKS Dąbrowa Gónicza, trzeci był klub z Ostrowa Wielkopolskiego, a czwary sopocki zespół.