Błękitni

Pięć goli w Jarocinie. Radość Błękitnych Stargard

W trzynastej kolejce grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard pokonali w Jarocinie Jarotę 3:2. Stargardzki zespół jest na siódmym miejscu w tabeli.

Przed dzisiejszym meczem więcej szans na zwycięstwo mozna było dawać gościom. Po pierwsze dlatego, że są wyżej w tabeli. Po drugie dlatego, że mieli już tyrzy wyjazdowe zwycięstwa. A po trzecie dlatego, że Jarota w tym sezonie jeszcze nie wygrała u siebie.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla Błękitnych. W 11 minucie samobójcze trafienie zanotował Ariel Wawszczyk. W pierwszej połowie więcej goli nie było. W drugiej połowie kibice obejrzeli cztery gole. Najpierw trzy zdobyli goście. W 49 minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Kwiatkowski, w 66 minucie Damian Niedojad, w 83 minucie ponownie Kwiatkowski. Gospodarze odpowiedzieli gole w końcówce spotkania Dominika Konopackiego.

Błękitni wygrali 3:2. W tabeli są na siódmym miejscu. Mają sześć zwycięstw, pięć remisów, dwie porażki. Lider Olimpia Grudziądz ma tylko cztery punkty więcej. Kolejne spotkanie stargardzki zespół rozegrana swoim terenie. 29 października o godzinie 13 zagra na stadionie przy ulicy Ceglanej przeciwko Polonii Środa Wielkopolska. To ważne spotkanie. Najbliższy rywal Błękitnych ma punkt więcej.