Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Pieniądze od Stargardu dla Kobylanki na bezpieczeństwo nad Miedwiem. Tylko jedna radna PiS tego nie popiera

Stargardzcy radni miejscy pozytywnie rozpatrzyli projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Kobylanka. Z budżetu miasta 80 tys. zł przeznaczonych będzie na pokrycie kosztów zapewnienia bezpieczeństwa na plaży w Zieleniewie.

Na sesji Rady Miejskiej w Stargardzie, która odbyła się w ratuszu w tym tygodniu, w porządku obrad znalazł się projekt uchwały „w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Kobylanka”. Chodzi o dotację w wysokości 80 tysięcy złotych. W jego uzasadnieniu prezydent Stargardu Rafał Zając wyjaśnia: „Udzielona przez Gminę-Miasto Stargard dotacja celowa Gminie Kobylanka będzie stanowiła część kosztów, przeznaczonych na utrzymanie porządku na plaży w Zieleniewie, m.in. na zapewnienie służb ratowniczych.”

Obecni na sesji radni zagłosowali za przyjęciem uchwały, jedynie Monika Kieliszak z Prawa i Sprawiedliwości wstrzymała się od głosu.

Skoro gmina Kobylanka na ten cel przeznacza 85 tys. zł, to aż 80 tys. z budżetu Stargardu nie jest wsparciem lecz wyręczeniem – przekonywała radna Monika Kieliszak.

Jak prezydent miasta przypominał na sesji, odkąd kąpielisko jest we władaniu gminy Kobylanka, miasto Stargard wspiera je stałą kwotą 80 tys. zł. Wcześniej, gdy administratorem był stargardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji, na ten cel z budżetu miasta przeznaczano 150 tys. zł.

Zapewnienie bezpieczeństwa na tym kąpielisku jest priorytetem, bo mnóstwo dzieci ze Stargardu spędza tam czas w wakacje – podkreślała Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu.

Od tego weekendu oficjalnie ruszył sezon nad Miedwiem. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu doszło tam do tragedii – CZYTAJ TUTAJ.

Jest ciekawie? Możesz nam postawić KAWĘ! KLIKNIJ TUTAJ 🙂