S10 niedaleko Stargardu
Fot. Grzegorz Drążek

Pijany kierował pojazdem ciężarowym z naczepą. Policja zatrzymała go pod Stargardem

42-letni mężczyzna kierował pojazdem ciężarowym na drodze S10 mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Stracił prawio jazdy i grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Stargardzka policja potwierdziła dzisiaj informacje Stargard.News z minionej soboty. Pisaliśmy wtedy na naszym profilu fejsbukowym o zatrzymaniu pijanego kierowcy ciężarówki na drodze S10 pod Stargardem.

– Policjanci stargardzkiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy samochodu ciężarowego z naczepą, który nie trzymał się toru jazdy i może być pod wpływem alkoholu – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy na drodze ekspresowej nr 10 przed węzłem Południe namierzyli opisywany w zgłoszeniu pojazd. Po zatrzymaniu kierującego samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą policjanci od razu wyczuli silną woń alkoholu. 42-latek „wydmuchał’’ ponad 2 promile alkoholu i w takim stanie miał do pokonania jeszcze kilkaset kilometrów.

Justyna Siwarska dodaje, że mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Oprócz zatrzymanego prawa jazdy, dotkliwych kar finansowych zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard