Ulica Racławicka
Ulica Racławicka w Stargardzie, fot. Grzegorz Drążek

Pijany kierujący volkswagenem wjechał pod prąd na Racławicką i spowodował kolizję

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca vw, który wjechał pod prąd na ulicę Racławicką i uderzył w prawidłowo jadącego jeepa. Szczęśliwie nikt nie doznał obrażeń. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia – informuje dziś stargardzka policja.

– W Stargardzie na ulicy Racławickiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Jak się okazało, przyczyną był stan nietrzeźwości 48-letniego stargardzianina, który wjechał na ulicę niezgodnie z kierunkiem jazdy i uderzył w prawidłowo jadącego jeepa, po czym odjechał z miejsca zdarzenia – informuje mł. asp. Dorota Biernikowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dzięki szybkiej reakcji policjantów został zatrzymany kilka ulic dalej. Po badaniu trzeźwości okazało się, że kierujący volkswagenem ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zagrożony karą do 2 lat więzienia.

Apelujemy! Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu.

mł. asp. Dorota Biernikowicz