jazz 2.06

Piotr Damasiewicz Into The Roots w Piwnicy TPS w Stargardzie

W niedzielę 2 czerwca 2024 roku, o godzinie 18, w Piwnicy TPS odbędzie się koncert jazzowy. To wydarzenie w ramach cyklu Jazzowe Pomorze Zachodnie, który gości inicjatywę pod nazwą Śledź Młody Jazz odbywającej się od 3 lat. Jej główną ideą jest prezentacja najciekawszych młodych zespołów z nurtu muzyki improwizowanej.

Wstęp na niedzielny koncert w Piwnicy TPS jest bezpłatny. Wejściówki są do pobrania pod linkiem: biletomat.pl/bilety/piotr-damasiewicz-stargard-40117

Piotr Damasiewicz – jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy polskiej sceny jazzowej. Jego albumy Alaman, Imprographic czy Mnemotaksja były wymieniane w czołówce najważniejszych płyt na polskiej scenie muzyki jazzowej ostatnich lat. Damasiewicz już na początku profesjonalnej kariery zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut roku 2012 za album Hadrony, nagrany z orkiestrą kameralną Aukso. Damasiewicz jest twórcą orkiestry Power of the Horns. Nakładem oficyny For Tune w roku 2013 ukazała się pierwsza płyta zespołu – Alaman – doskonale przyjęta przez jazzową krytykę. W tym samym roku do sklepów trafiły także nagrania Imprgraphic kwartetu Damasiewicza, w którym improwizacja oparta jest na notacji graficznej. W roku 2014 premierę miał album Mnemotaksja – pierwszego dojrzałego kwartetu trębacza. Od tamtego czasu artysta zagrał niezliczoną ilość koncertów, nagrał kilkanaście płyt i rozwijał autorskie projekty.

Piotr Damasiewicz Into The Roots to projekt muzyczny stworzony przez trzech wykonawców: Piotra
Damasiewicza w roli trębacza, Zbigniewa Kozerę – kontrabasistę oraz perkusistę Pawła Szpurę. Ich muzyczne utwory są połączeniem trzech różnych stylów, które wzajemnie się uzupełniają i zachwycają naturalnym brzemieniem głosów i instrumentów.

Jako support zagra duet Patryk Piłasiewicz – Patryk Rynkiewicz.

Duet Piłasiewicz/Rynkiewicz tworzy muzykę improwizowaną na pograniczu jazzu, eksperymentu dźwiękowego i elektroniki, często nawiązując do muzyki etnicznej, ambientowej i transowej.

Artyści wystąpili po raz pierwszy na Festiwalu Filmowym Przeźrocza w Bydgoszczy (2019) gdzie zaprezentowali na żywo autorską muzykę do filmu Dżigi Wiertowa Człowiek z kamerą. Obaj współtworzą projekt Skalpel Big Band oraz Grit Ensemble.

  • Patryk Piłasiewicz – kontrabas, elektronika
  • Patryk Rynkiewicz – trąbka, elektronika

INFORMACJA I GRAFIKA: Organizatorzy