Wiadukt ulica Bogusława IV
Fot. Grzegorz Drążek

Poczekamy jeszcze na przywrócenie ruchu pod wiaduktem w Stargardzie

Połówka wiaduktu przy ulicy Bogusława IV jest już gotowa, ale droga pod tym wiaduktem wciąż pozostaje zamknięta. Mamy wyjaśnienia PKP PLK.

Pisaliśmy kilka dni temu o zakończonych robotach mostowych przy przebudowie pierwszej połówki wiaduktu przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie. Po wybudowaniu połówki wiaduktu od strony ronda Pionierów Stargardu powinien zostać przywrócony ruch na drodze pod tym wiaduktem. Póki co, nie został przywrócony. Piesi i kierowcy nie mogą więc przedostać się tamtędy z jednej strony miasta na drugą.

Przebudowa czterech wiaduktów na terenie Stargardu i remont peronów dworca kolejowego w Stargardzie to inwestycja PKP PLK. Tam kilka dni temu przesłaliśmy pytania w sprawie wiaduktu przy ulicy Bogusława IV i przywrócenia ruchu na drodze pod nim, a dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź.

– Przewidywany przez wykonawcę termin otwarcia dla ruchu kołowego wiaduktu przy ulicy Bogusława IV to koniec lutego – informuje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Bartosz Pietrzykowski wyjaśnia, że w tym miejscu trzeba jeszcze wykonać prace związane z odtworzeniem ulicy pod wiaduktem, montażem barier ochronnych i koryta kablowego na gzymsie wiaduktu.

Dla bezpieczeństwa pieszych i pojazdów, na czas trwania tych robót, musi obowiązywać obecna organizacja ruchu.

Bartosz Pietrzykowski