Fot Grzegorz Drążek

Poczytaj książkę w ogrodzie Sonnabendów. Na leżakach, pod parasolem

Na terenie tymczasowej siedziby Książnicy Stargardzkiej przygotowano miejsce z leżakami i ławkami, gdzie wśród drzew można w wakacje przysiąść i poczytać książki.

Tymczasowa siedziba Książnicy Stargardzkiej mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 3, na wzgórzu nad placem Wolności, dawniej nazywanym Kalkenberg. Biblioteka działa w dawnej willi rodziny Sonnabendów.

– Jej historia sięga początków XX wieku – przypominają pracownicy Książnicy Stargardzkiej. – Wokół willi nie brakuje przyrody, są pozostałości starego drzewostanu oraz dzika polana w miejscu dawnego ogrodu. Jest to idealne miejsce w centrum miasta, w którym można złapać oddech i nieco się ochłodzić, kiedy żar leje się z nieba.

W sezonie wakacyjnym otwarta została plenerowa czytelnia „W ogrodzie Sonnabendów”.

– Z czytelni, na miejscu, można skorzystać z oferty biblioteki w postaci gier planszowych, książek, prasy i czasopism – informują stargardzcy bibliotekarze. – A to wszystko pod osłoną parasola, namiotu, na ławce czy leżaku. Graczom zaś udostępnimy krzesła i stoły.

Czytelnia na świeżym powietrzu działa w dni otwarcia biblioteki, a zamykana jest pół godziny przed końcem pracy.

Czytelnia w plenerze każdemu przybyszowi zagwarantuje dobrą atmosferę i chwilę odpoczynku, delikatnie przerywaną śpiewem ptaków. Czytelnia plenerowa będzie czynna przy sprzyjającej pogodzie. Zapraszamy!

Książnica Stargardzka

Godziny otwarcia biblioteki przy ulicy Wojska Polskiego 3

  • Wtorek, środa godz. 10 – 18
  • Czwartek, piątek godz. 10 – 17
  • Sobota, 16 lipca godz. 9 – 14