startup
pixabay.com

Pod koniec czerwca w Stargardzie będzie Biznes Camp

Biznesowe miasteczko Pomorza Zachodniego rusza w trasę. W czerwcu zaplanowane są trzy Biznes Campy, w Koszalinie, Wałczu i Stargardzie. Udział jest bezpłatny.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza mieszkańców Pomorza Zachodniego na Biznes Camp, czyli cykl 3 plenerowych wydarzeń w Koszalinie, Wałczu i Stargardzie.

Stargard sobota 29 czerwca 2024 roku, godziny 15-19, Stargardzkie Centrum Kultury ul. Piłsudskiego 105

W ciągu dwóch weekendów pokażemy mieszkańcom naszego regionu, w tym mikro, małym i średnim przedsiębiorcom jak rozwinąć swój potencjał na wielu płaszczyznach – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. – Będą spotkania z doradcami zawodowymi, specjalistami HR i przedstawicielami uczelnianych biur karier. Dowiecie się, jak założyć firmę i skąd wziąć na to środki. Będzie można zrobić sobie profesjonalne fotki biznesowe oraz wziąć udział w castingu do cyklu filmowego dla przedsiębiorców i pasjonatów z naszego regionu! Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Podczas Biznes Campów są 4 strefy aktywności:

  1. Strefa warsztatowowykładowa

Ciekawe prelekcje prowadzone przez Macieja Kaweckiego, Monikę Pyrek, Katarzynę Niedzielską-Czyż i Marcina Tomaszewskiego oraz warsztaty, które poprowadzą: Michał Hamera, Maja Kornel i Emil Dąbrowski.

  1. Strefa Zachodniopomorskiego Biznesu

W tej strefie będzie można spotkać zachodniopomorskie Instytucje Otoczenia Biznesu oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych i Punkty informacyjne o Funduszach Europejskich. Odwiedzający dowiedzą się: jak założyć firmę, skąd wziąć na to środki, gdzie szukać porad i szkoleń biznesowych, jak je finansować itd. To aktywne spotkania przedsiębiorców ze specjalistami i doradcami w formie krótkich, otwartych konsultacji. Pojawią się również zachodniopomorscy przedsiębiorcy będący ambasadorami projektu „Pomorze Zachodni Innowacyjne, Kreatywne, Nowoczesne”.

  1. Strefa promująca ideę uczenia się przez całe życie

Strefa przeznaczona dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego, w której pojawi się oferta doradców zawodowych i specjalistów od HR dla osób w każdym wieku. W tej strefie dostępni będą też doradcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie oraz przedstawiciele zachodniopomorskich uczelni i akademickich biur karier.

  1. Strefa Innowacji

Strefa przeznaczona dla dzieci i młodzieży dotycząca nowoczesnych technologii, warsztatów, nauki przez zabawę. To możliwość zaprezentowania w ciekawy i innowacyjny sposób lokalnych uczelni, ich wynalazków i działań poszczególnych wydziałów, pozwalająca aktywnie zainteresować potencjalnych studentów własną ofertą.

Z ekspertami będzie można spotkać się w godzinach 15-19 w każdym z miejsc.

Zostaliśmy zaproszeni do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Wypatrujcie Plenerowego Centrum Nauki FILARY.

SCN FILARY, 22.06.2024 r.

Szukamy bohaterów nowego cyklu filmowego

Uzupełnieniem tematycznych sfer będzie Studio fotograficzne, gdzie każdy będzie mógł wykonać profesjonalne zdjęcia biznesowe lub dedykowane do CV oraz Studio filmowe, w którym prowadzony będzie otwarty casting do cyklu filmowego INNOWACYJNE/KREATYWNE/NOWOCZESNE dla przedsiębiorców oraz pasjonatów z Pomorza Zachodniego.

Biznes Campy kończyć się będą pokazami filmowymi w Kinie Plenerowym Pomorza Zachodniego.

Wydarzenia są bezpłatne, wstęp wolny.

Więcej informacji TUTAJ.