The Dumplings
The Dumplings to Justyna Święs i Kuba Karaś

Podczas drugiego dnia Stargard Festiwal’24 będziemy wciągać… pierogi!

Stargard.News ma informację o jednej z muzycznych gwiazd drugiego dnia Stargard Festiwalu ’24. W niedzielę 23 czerwca 2024 roku, w nowym stargardzkim amfiteatrze, zagra elektropopowy duet The Dumplings.

Przypominamy: w piątek 21 czerwca 2024 roku koncerty na oficjalne otwarcie stargardzkiego amfiteatru po przebudowie i wtedy – od godziny 19 – zaśpiewają: wokalistki Natalia KukulskaKasia MośMilena Lange, wokaliści Łukasz ZagrobelnyIgor HerbutKuba Badach. Wokalistom towarzyszyć ma Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Na zakończenie wystąpić ma duet Kwiat Jabłoni. Koncert poprowadzi aktorka Laura Łącz. Wstęp wolny.

W następny dzień, sobotę 22 czerwca rozpocznie się dwudniowy Stargard Festiwal ’24. Tego dnia – także od godziny 19 – odbędą się koncerty: Myslovitz, Małgorzata Ostrowska i Lady Pank. Bilety w cenie 70 zł za cały dzień koncertowy, ze Stargardzką Kartą Mieszkańca 40 zł.

W drugi, ostatni dzień Stargard Festiwalu ’24, niedzielę 23 czerwca, w przebudowanym stargardzkim amfiteatrze mają być jeszcze 4 koncerty. Stargard.News dotarł do informacji, że kolejny raz podczas stargardzkiego festiwalu zobaczymy i posłuchamy Kuby Karasia. W ubiegłym roku wystąpił z duecie z Piotrem Roguckim (COMA), w tym roku przyjeżdża z Justyną Święs, czyli jako znany i lubiany elektropopowy duet The Dumplings (z j.ang. pierogi). Będzie to prawdziwa gratka dla fanów nowoczesnego, klimatycznego grania. Ciekawe czy usłyszymy, znany z Męskiego Grania, doskonały cover z repertuaru Kate Bush „Running Up That Hill”?

The Dumplings miał przerwę w koncertowaniu. W tym roku wraca na scenę z serią koncertów z okazji 10-lecia od debiutanckiej płyty. Jak ogłosił w tym tygodniu, na trasie znajdzie się także Stargard!

The Dumplings Instagram
Instagram/ipnops i thedumplings

Pochodzący z Zabrza, wykonujący muzykę electropop, duet The Dumplings założony został w 2011 r.

Ich pierwszy singiel to „Technicolor Yawn”. Premiera pierwszej płyty „No Bad Days” była w 2014 roku. Zdobyli Fryderyka za fonograficzny debiut, odznaczeni zostali też Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Grali na dużych festiwalach w Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

W 2019 r. wydali singiel „Bez słów”, który został użyty w kampanii firmy Durex.

W listopadzie 2020 r. zespół nagrał utwór „Każda z nas” wspierający protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

INFO o zespole na podst. Wikipedii.