BioStar
Fot. Grzegorz Drążek

Pojadą w teren po odpady budowlane, remontowe i rozbiórkowe

Mieszkańcy, a także firmy, z gminy Stargard mogą pozbyć się odpadów budowlanych i remontowych korzystając z nowej oferty spółki Bio Star.

Z uwagi na duże zainteresowanie i ilość zapytań, spółka miejska Bio Star wychodzi ze swoją ofertą handlową poza Stargard. Proponuje mieszkańcom i firmom z terenu gminy Stargard wynajem kontenerów na kilka rodzajów odpadów. Chodzi o odpady budowlane, remontowe i rozbiórkowe.

– Świadczymy usługi wynajmu kontenerów o pojemnościach od 5 do 30 metrów sześciennych – informuje Katarzyna Rybaczuk, wiceprezes Bio Star.

Zainteresowani powinni skontaktować się z Bio Star. Tam dowiedzą się szczegółów oferty, poznają ceny i będą mogli dokonać zgłoszenia. Numer telefonu: 91-577-01-69, adres mailowy: zgloszenia@biostar.stargard.pl

– Świadczenie usługi podstawienia kontenera odbywać się będzie po kontakcie z Biurem Obsługi i ustaleniu zakresu świadczenia usługi – wyjaśniają przedstawiciele miejskiej spółki. – Podstawiony kontener pozostawiony będzie na okres do 7 dni, odbiór kontenera odbywa się po upływie tego czasu, lub po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Poza usługami kontenerowymi Spółka ze Stargardu odbiera odpady w workach typu Big Bag. Jest to alternatywa w przypadku ograniczonego miejsca na ustawienie kontenera lub mniejszej ilości odpadów.

– Worki o pojemności 1 metra sześciennego można zakupić w naszym Biurze Obsługi przy ulicy Bogusława IV 15 w Stargardzie – wyjaśnia Katarzyna Rybaczuk. – Koszt zakupu worka obejmuje transport i zagospodarowanie odpadów. W tym przypadku odbiór odbywać się będzie zgodnie z określonym harmonogramem po zgłoszeniu telefonicznym, mailowym lub osobistym. Rozwiązanie to ma jeszcze jeden atut, czas po którym następuje odbiór, worek taki można zgłosić do odbioru w ciągu trzech miesięcy od jego zakupu.