Narkotester
Narkotester, fot. KPP Stargard

Policjanci z Ińska zatrzymali kierowcę fiata. Był pod wpływem narkotyków. Okazało się, że poszukuje go sąd

Policjanci z Posterunku Policji w Ińsku, patrolując swój służbowy rejon, w miejscowości Storkowo zatrzymali do kontroli kierującego osobowym fiatem. 29-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego był odurzony. Był też osobą poszukiwaną.

Jego nerwowe zachowanie i wygląd wzbudziły u funkcjonariuszy podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Przypuszczenia okazały się słuszne. Wstępne badanie testerem wykazało, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków – relacjonuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Na tym jednak problemy się nie kończą. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim, a pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

29-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.

Osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard