Spotkanie z uczniami
Fot. KPP Stargard

Policjantki z KPP Stargard mówiły o cyberprzemocy. Spotkanie w SP 11

Stalking i inne niebezpieczeństwa w internetowej sieci, jak się chronić, gdzie szukać pomocy. O tym była mowa na spotkaniu w szkole na osiedlu Zachód B15 w Stargardzie.

Cyberprzemoc była głównym tematem spotkania policjantek z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11.

– Szybki rozwój technik teleinformatycznych przynosi ludziom mnóstwo korzyści, w tym łatwość komunikacji i szybki dostęp do informacji. Niestety niesie też za sobą negatywne zjawiska w postaci cyberprzemocy i cyberprzestępczości, które coraz częściej dotykają młodych ludzi. Dlatego właśnie w celu zapobiegania podobnym zjawiskom prowadzone są profilaktyczne działania z młodzieżą – informuje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W czasie spotkania między innymi poruszono zagadnienia z zakresu stalkingu i niebezpieczeństw płynących z sieci, a dla zobrazowania zagrożeń internetowych przedstawiono materiał filmowy poświęcony cyberprzemocy. Nie zabrakło także rad, jak reagować na agresję słowną w sieci oraz jak chronić się przed tego typu zjawiskami.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak uchronić się przed staniem się ofiarą i gdzie szukać pomocy, a także jakimi konsekwencjami prawnymi skutkują takie czyny.

Spotkanie było doskonałą okazją do tego, aby usystematyzować wiedzę uczniów tak, żeby mogli bezpiecznie „poruszać się” w sieci – dodaje mł.asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.