wiadukt Bogusława IV
Fot. Grzegorz Drążek

Połowa wiaduktu gotowa, ale droga pod nim jeszcze zamknięta dla ruchu

Zakończyły się roboty mostowe przy przebudowie pierwszej połowy wiaduktu przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie.

Miesiąc temu PKP PLK informowały Stargard.News, że połowa wiaduktu przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie ma być gotowa w pierwszym kwartale tego roku. Nie trzeba jednak czekać do marca. Połowa wiaduktu od strony ronda Pionierów Stargardu jest już gotowa. Pomogła w tym pogoda. Wysokie temperatury jak na zimę pozwalają cały czas prowadzić prace.

Jak ustaliliśmy, roboty mostowe w związku z przebudową pierwszej połówki wiaduktu już się tam zakończyły. Póki co, nie został przywrócony ruch samochodowy i pieszych na drodze pod wiaduktem. Powinno to nastąpić niebawem, ponieważ na razie nie będzie przebudowywana druga połówka tego wiaduktu. Najpierw ma zostać przebudowana druga połowa wiaduktu przy ulicy Składowej. Od kilku dni czekamy na odpowiedź PKP PLK w sprawie terminu przywrócenia ruchu pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV.

Bogusława IV wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

W sumie przebudowane zostaną cztery wiadukty na terenie Stargardu. Chodzi o wiadukty przy ul. Bogusława IV, Składowej, Pierwszej Brygady/Konopnickiej, Szczecińskiej/Wyszyńskiego. Na dzisiaj wszystkie te obiekty mają po jednej nowej połówce. Jeśli chodzi o drogi pod wiaduktami, to w tym momencie wstrzymany jest tylko pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV.