Adaś z Morzyczyna

Ponad 15 milionów złotych! Tyle kosztuje zdrowie Adasia spod Stargardu

Ruszyła zbiórka na bardzo kosztowną terapię genową w Stanach Zjednoczonych. To szansa na zdrowie dla 2-letniego Adasia Orlika z Morzyczyna w powiecie stargardzkim. Chłopczyk ma zdiagnozowaną dystrofię mięśniową Duchenne’a (DMD). To rzadka choroba genetyczna powodującą degenerację mięśni.

Historia małego Adasia opisana jest na stronie siepomaga.pl. Szansą dla niego jest terapia genowa w USA. Jej koszt został oszacowany na niemalże 16 mln zł, a czasu na zebranie tak wielkiej kwoty jest niewiele.

– Lek, na który zbieramy, nie jest przeznaczony dla wszystkich chorych na DMD. To zależy od danej mutacji. Adaś akurat jest w grupie pacjentów, którzy mogą go przyjąć. Inny lek dostępny w naszym kraju, który jedynie spowalnia postęp choroby, nie jest odpowiedni dla Adasia. Jedyną szansą dla niego jest właśnie terapia genowa, która kosztuje niemal 16 000 000 złotych! – opisuje pani Alicja, mama Adasia. – Ta kwota jest poza naszym zasięgiem, a lek można podać w wąskim przedziale wiekowym. Im szybciej zostanie podany, tym mniej mięśni nasz Adaś straci. Mamy jednak nadzieję, że przede wszystkim zatrzyma postęp choroby. Bardzo prosimy o wsparcie i udostępnianie informacji o naszej zbiórce ludziom, którzy chcą pomagać. Każda wpłata się liczy.

Tutaj link do zbiórki pieniędzy na siepomaga.pl: Chciałabym wybudzić się z tego koszmaru! DMD to śmiertelna choroba, która zabija mojego synka!

Tutaj można dołączyć do grupy na Facebooku: Licytacje dla Adasia w walce przeciw DMD