papieros
Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Posiadacz „trawki” wpadł, bo wyrzucił niedopałek

Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stargardzkiej komendy podczas patrolowania miasta zauważyli citroena, którego pasażer wyrzucił niedopałek papierosa przez szybę. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem.

Policjanci w związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymali auto do kontroli. W trakcie czynności nerwowe zachowanie pasażera wzbudziło ich podejrzenia. Podczas kontroli policjanci ujawnili należące do mężczyzny plastikowe pudełko z suszem. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej komendy. Wstępne badania, przeprowadzone w komendzie potwierdziły przypuszczenia policjantów. Zatrzymany miał przy sobie środki odurzające, których posiadanie jest zabronione.

– Stargardzcy policjanci zauważyli mężczyznę, który przez okno samochodu wyrzucił niedopałek papierosa na jezdnię. Z uwagi na popełnione przez niego wykroczenie, patrol podjął czynności – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Na wykroczeniu się jednak nie skończyło. Jak się okazało, 26-latek miał przy sobie środki odurzające. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.