Pożar Wojska Polskiego
Fot. Grzegorz Drążek

Pożar w mieszkaniu w Stargardzie. Sąsiedzi się tego obawiali

W mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Wojska Polskiego w Stargardzie wybuchł pożar. Na miejsce zjechało kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja.

Pożar wybuchł dzisiaj przed godziną 21 w mieszkaniu na parterze w budynku numer 47 przy ulicy Wojska Polskiego w Stargardzie. W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, z wojskowej straży pożarnej w Stargardzie i Ochotnicza Straż Pożarna w Żarowie. Było kilka karetek pogotowia ratunkowego i policja. Ulica Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Limanowskiego do Żeromskiego, była nieprzejezdna.

Jak ustaliliśmy na miejscu zdarzenia, w mieszkaniu w którym był pożar najprawdopodobniej były dwie osoby. Sąsiedzi powiedzieli nam, że tak naprawdę spodziewali się czegoś takiego.

– W STBS były interwencje w sprawie lokatorów tego mieszkania, ludzie sygnalizowali, że nie czują się tutaj bezpiecznie, podobno miała być eksmisja, ale jak widać nikt się nie wyprowadził i doszło do pożaru, którego ludzie się obawiali – usłyszeliśmy na miejscu zdarzenia.

Informację na temat akcji przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie.

10.02.2023 o godzinie 20.35 strażacy ze Stargardu otrzymali informację o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Wojska Polskiego w Stargardzie. Po przybyciu na miejsce ewakuowali dwóch mężczyzn z płonącego mieszkania na parterze. Poszkodowanym udzielono KPP i przekazano dla przybyłych ZRM. W działaniach udział brały: 2 JRG Stargard, OSP Żarowo, WSP Stargard, 3 ZRM, 2 policja.

KP PSP Stargard