Ulica Giżynek
Fot. Emilia Chanczewska

Prawie 2 miliony złotych na drogę w Giżynku

Droga biegnąca przez stargardzki Giżynek, od skrzyżowania z ulicą Spokojną, w ciągu około 2 najbliższych lat ma zostać gruntownie przebudowana. Modernizacji poddana będzie jezdnia, chodnik, oświetlenie.

Równa jezdnia, bezpieczny chodnik, nowoczesne oświetlenie i system odwodnienia – przebudowa drogi w Giżynku już pewna. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Spokojną, wzdłuż zabudowy mieszkalnej. Stargard pozyskał na ten cel 98% dofinansowania, czyli prawie 2 000 000 zł – poinformował w piątek Urząd Miejski w Stargadzie.

Chcemy, żeby ta inwestycja była impulsem do rozwoju Giżynka. Stargardzianie z tamtej okolicy zyskają bezpieczne, wygodne dojście i dojazd do szkoły, pracy i wszystkiego, co oferuje miasto. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. rozbudowę funkcji mieszkaniowej, zarówno jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej. Modernizacja ulicy będzie krokiem do podniesienia atrakcyjności tej części Stargardu – dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Inwestycja pozwoli nam w przyszłości budować kolejne drogi rozwijające komunikację w tym miejscu.

Rafał Zając, prezydent Stargardu

Modernizacja w Giżynku ma potrwać w sumie ok. 2 lata. Cała inwestycja ma kosztować ponad 2 mln zł. 98% to dofinansowanie, które miasto pozyskało w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR – informuje magistrat.

INFORMACJE: stargard.eu