Stargardzka policja radiowóz
Fot. Grzegorz Drążek

Prawie 3 promile miał kierowca zatrzymany przez stargardzkich policjantów

Policjanci z Posterunku Policji w Ińsku zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota, który miał ok. 3 promili alkoholu w organizmie. Jak się następnie okazało, jest recydywistą. Złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

– Policjanci na terenie powiatu stargardzkiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki peugeot, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Kierującym pojazdem okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 41-latek już wcześniej kierował „na podwójnym gazie” i ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za swoje czyny kierowca – pijak odpowie przed sądem.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard