e 2
Fot. KPP Stargard

Przedszkolaki na komendzie miały pobierane odciski palców

Dzisiaj stargardzkich policjantów odwiedziły dzieci z przedszkola Elemelek w Stargardzie. Podczas wizyty rozmawialiśmy o naszej pracy, a w szczególności o czworonogach pełniących służbę w naszych szeregach, a także bezpieczeństwie podczas zabaw.

W trakcie spotkania najmłodsi mogli dowiedzieć się na czym polega nasza służba i jakie mamy wyposażenie. Można było wsiąść do radiowozu, czy na motocykl, którym na co dzień służbę na terenie naszego miasta pełnią policjanci. Nie zabrakło także rozmów na temat bezpieczeństwa podczas zabawy w domu, ale również na placach zabaw.

Kolejnym etapem wizyty były odwiedziny przewodników psów służbowych. Podczas prezentacji posłuszeństwa czworonogów policjanci pracujący na co dzień z pieskami opowiedzieli o charakterze ich pracy, zadaniach i obowiązkach podczas służby, a także w jaki sposób pieski trafiają w nasze szeregi. Funkcjonariusze przypomnieli również, jak należy dbać o pieski oraz jak postępować, aby nie zostać skrzywdzonym przez psa.

Przekazana wiedza, zrobione odciski palców, dłoni, a także prezentacja umiejętności policyjnych czworonogów, to wszystko sprawiło, że na twarzach wszystkich pojawił się uśmiech i zadowolenie z wizyty w naszej jednostce, za którą serdecznie dziękujemy.

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, KPP Stargard