OZ Stargard bieganie
Fot. OZ Stargard

Przegonili stargardzkich więźniów w sylwestra

Rok 2022 w Oddziale Zewnętrznym w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie zakończył się na sportowo. Kpt. Grzegorz Terlikowski, autor programu „W zdrowym ciele nowy ja”, zorganizował Bieg sylwestrowy na 10 km.

– Wszyscy osadzeni w zdrowiu i z uśmiechem na twarzy ukończyli bieg – informuje kpt. Grzegorz Terlikowski z OZ Stargard, który jest także biegaczem oraz trenerem personalnym.

Bieg Sylwestrowy został zorganizowany w ramach programu resocjalizacyjnego pn. „W zdrowym ciele nowy ja”, którego autorem jest kpt. Terlikowski.

– Zajęcia sportowe odbywały się przez cały rok i miały na celu podniesienie świadomości osadzonych na temat alternatywnych, konstruktywnych sposobów spędzania wolnego czasu – wyjaśnia kpt. G. Terlikowski. – Dzięki temu osadzeni mogli zapoznać się z inną niż dotychczas wizją życia , a co z kolei pozwoli na powielenie i przeniesienie tego modelu do ich życia na wolności.

Wcześniej, w połowie grudnia minionego roku, w ramach tego programu, stargardzki OZ odwiedził żołnierz Wojska Polskiego Marcin Lewandowski. Lekkoatleta, biegacz średniodystansowy, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, świata i uczestnik 4 igrzysk olimpijskich przeprowadził dla osadzonych bardzo interesujący wykład na temat roli aktywności fizycznej w życiu człowieka.

– Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony osadzonych i funkcjonariuszy – relacjonuje kpt. Grzegorz Terlikowski z OZ Stargard. – Podczas prelekcji sportowiec opowiedział o swojej drodze do sukcesu, wzlotach i upadkach, a także dzielił się wiedzą na temat biegania oraz przedstawił zalety uprawiania sportu. Zachęcał do systematycznego uprawiania aktywności fizycznej.

Jeden z uczestników Sylwestrowego biegu powiedział: Panie wychowawco, po spotkaniu z Marcinem Lewandowskim codziennie ćwiczę, pracuję, chodzę do szkoły. Ten pan dodał mi wiary w siebie, chcę zmienić swoje dotychczasowe życie.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: Oddział Zewnętrzny w Stargardzie Aresztu Śledczego w Szczecinie