Koń
Koń leżał w rowie przy ulicy Popiela, fot. Internauta

Przy Obwodnicy Staromiejskiej leżał koń

Widok nietrzeźwego osobnika leżącego w przydrożnym rowie, szczególnie w czasie weekendu, nie należy niestety w naszym kraju, także w naszym mieście, do rzadkości. Ale śpiący w przydrożnym rowie, w niedzielny poranek, koń? Takie rzeczy tylko w Stargardzie!

Dziś przed południem na redakcyjną skrzynkę nadeszła ta zaskakująca wiadomość ze zdjęciami. Zaprzyjaźniony stargardzianin zaniepokoił się widokiem konia, leżącego na poboczu przy ulicy Popiela. Według relacji naszego czytelnika, zwierzę leżało tam co najmniej godzinę.

– Zrobiłem sobie spacer na cmentarz, po godzinie to samo. A w międzyczasie padał deszczyk – opisuje stargardzianin. – Jak dla mnie, to jakieś nienaturalne zachowanie konia – komentuje nasz czytelnik.

Koń
Fot. Internauta

Sprawę zgłosiliśmy dyżurnemu Straży Miejskiej w Stargardzie. Patrol strażników od razu udał się sprawdzić nasz sygnał. Istniało podejrzenie, że koń może być martwy. Informacja zwrotna była dobra…

Koń sobie spał. 🙂

Straż Miejska Stargard
Koń
Fot. Straż Miejska w Stargardzie

Konia już stojącego w zagrodzie znajdującej się przy ulicy Wiejskiej widzieliśmy także jadąc po południu na Kiermasz Wielkanocny w Strachocinie.

Jak można wyczytać w fachowej literaturze, konie zazwyczaj śpią na stojąco, ale sen w pozycji leżącej, na boku, także jest dla nich czymś naturalnym. Sen w pozycji stojącej jest u nich płytki, podczas gdy sen na leżąco jest głęboki. Leżenie podczas snu charakteryzuje starsze osobniki koni.