Spokojna nowe bloki
Fot. Emilia Chanczewska

Przy ul. Spokojnej mają stanąć 2 bloki. W sumie 38 nowych mieszkań

Naprzeciwko parku Batorego Stargardzkie TBS planuje wybudować dwa budynki. W planach jest, by mieszkania w jednym z nich można było wykupić na własność.

Coraz więcej nowych budynków powstaje na osiedlu Platinum Park, między parkiem Batorego a ogrodami działkowymi przy ulicy Spokojnej w Stargardzie. Stawia jest firma budowlana Szubert. W pobliżu osiedla, od strony ulicy Spokojnej, niedaleko ronda Żołnierzy Wyklętych (Spokojna/Kościuszki), jest teren należący do miasta, gdzie dwa nowe budynki planuje postawić Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Poprosiliśmy w STBS o informacje dotyczące tej inwestycji.

Odpowiadając na zapytanie dotyczące zagospodarowania działki o nr ewidencyjnym 23 obr. 15 miasta Stargard przy ul. Spokojnej informuję, że obecnie trwają prace projektowe, których założeniem jest budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – odpowiada Natalia Czajkowska-Rzeszut, wiceprezes ds. inwestycyjnych Stargardzkiego TBS. – Projektuje się czterokondygnacyjne budynki, w każdym z nich przewidziano po 19 lokali mieszkalnych o strukturze 1, 2 i 3-pokojowej. Forma i gabaryty budynków będą zbliżone do istniejącej sąsiedniej zabudowy.

Do każdego mieszkania przynależeć ma komórka lokatorska, która znajdować się będzie na parterze budynku lub w mieszkaniu.

Jak wyglądać ma otoczenie nowych budynków?

Na pozostałej części działki zostaną wykonane dojścia, chodniki, dojazdy, miejsca postojowe, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych, osłony śmietnikowe i plac zabaw – informuje Natalia Czajkowska-Rzeszut. – Znaczną część zagospodarowania stanowić będą tereny zielone z zachowaniem i wykorzystaniem istniejącego drzewostanu.

Z informacji naszej redakcji wynikało, że mieszkania w blokach przy Spokojnej z wynajmowanych będą mogły stać się własnościowe. Jak się okazuje, nie wszystkie.

Zakłada się, że jeden budynek będzie przeznaczony na realizację programu mieszkaniowego „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności” – wyjaśnia Natalia Czajkowska-Rzeszut z STBS. – Inwestycja będzie realizowana z wykorzystaniem dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego. Oferta będzie kierowana do osób uprawnionych zgodnie z warunkami finansowania.