radiowóz
Fot. Stargard.News

Przyśpieszył, bo zobaczył policję. Pijany z zakazem

Policjanci z posterunku w Chociwlu zatrzymali 32-latka, który kierował autem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

– Chociwelscy policjanci patrolując w godzinach nocnych ulicę Armii Krajowej zauważyli pojazd marki opel, którego kierujący wyraźnie przyspieszył na widok oznakowanego radiowozu – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska. – Mundurowi z uwagi na podejrzane zachowanie się mężczyzny postanowili skontrolować jego pojazd.

Jak się okazało, za kierownicą opla siedział 32-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, który nie miał prawa kierować autem. Obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Nie tylko to było jego problemem.

– Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu w związku z czym postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości – informuje Justyna Siwarska. – Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, utrudniał funkcjonariuszom przeprowadzenie interwencji. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie.

32-latek został zatrzymany przez policjantów, a dalsze czynności przeprowadzone zostały w jednostce policji.

– Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.