Przywitanie Wakacji z Klasycznym Stargardem
Fot. Grzegorz Drążek

Przywitaliśmy wakacje z Klasycznym Stargardem. Park&Ride pełen perełek na kołach

Na parking Park&Ride przy ulicy Barnima w Stargardzie zjechały klasyki motoryzacji. Odbyło się tam Przywitanie Wakacji z Klasycznym Stargardem. Stargard.News był partnerem medialnym wydarzenia.

Wyznaczona, większa część parkingu Park&Ride w całości wypełniła się klasykami motoryzacji. Zjechało ponad 200 różnych pojazdów.

Można było dziś oglądać pojazdy kilkudziesięcioletnie, nawet z lat trzydziestych XX wieku. Była strefa PRL, ciesząca się dużym zainteresowaniem. To tam mieszkańcy dzielili się między sobą wspomnieniami z tamtych czasów. Oglądać można było między innymi maluchy, duże fiaty, polonezy, trabanty. Był także żuk karawan, który cieszył się wielkim zainteresowaniem oglądających. Można było także zobaczyć komarki. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły pojazdy w strefie Amcary.

Wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów. W pierwszych dwóch godzinach trwania imprezy każda strefa wypełniona była oglądającymi. Później trochę się poluzowało na Park&Ride. Widzowie byli nie tylko ze Stargardu, przyjechali z całego regionu, także ze Szczecina czy Wałcza.

– Specjalnie tutaj przyjechaliśmy, chcemy zoabaczyć, jakie pojazdy zjadą do Stargardu – powiedział nam mieszkaniec Szczecina, którego razem z jego towarzyszką spotkaliśmy w drodze na parking Park&Ride.

Przywitanie Wakacji z Klasycznym Stargardem było częścią obchodów Dni Stargardu 2023. I trzeba przyznać, że stało się jednym z największych wydarzeń święta miasta. Jego organizatorem jest grupa Klasyczny Stargard. Wydarzenie koordynowali Grzegorz Rybaczuk, Tomasz Rybaczuk, Bartek Wałcerz.

Otwarcia imprezy dokonali Grzegorz Rybaczuk z Klasycznego Stargardu i Rafał Zając, prezydent Stargardu.

– To trzecia edycja naszego wydarzenia, tym razem witamy wakacje 2023 i jestem przekonany, że przejdzie ona do historii – mówił Grzegorz Rybaczuk. – Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają przy organizacji i wszystkim ekipom, które przyjechały. Mamy dzisiaj Stargard, mamy Klasyczny Szczecin, jest Amcary szczecińskie, mamy silną ekipę z Wałcza, jest Chojna, Goleniów, Nowogard, Kamień Pomorski, są Police, Pyrzyce. Cały obszar województwa mamy dzisiaj w Stargardzie, na nowoczesnym parkingu Park&Ride.

– Dziękuję wszystkim załogom, że tak pięknie dopisały, mieszkańcom gratuluję wyboru dzisiejszego spędzenia czasu, cieszę się, że jesteście z nami – mówił Rafał Zając. – Dziękuję wszystkim ludziom Klasycznego Stargardu, z Grzegorzem Rybaczukiem na czele za to, że tak pięknie wpisują się w Dni Stargardu 2023. Mam nadzieję, że to już będzie nasza tradycja, rozwiniemy się w przyszłym roku na cały parking.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkursy:

– internautów

Auto PRL (blok wschodni)

 • Fiat 125p z 1979 roku – Karol Fijałkowski

Klasyka gatunku

 • bmw 520i z 1993 roku – Marcin Szaryk

Ameryka, panie Ameryka

 • dodge challenger 5,7 l HEMI z 2008 roku – Robert Ganczarski

– firmy Benepol

Auto PRL (blok wschodni)

 • Fiat 126p elx

Klasyka gatunku

 • volkswagen garbus

Ameryka, panie Ameryka

 • lincoln continental

Sponsorzy Przywitania Wakacji z Klasycznym Stargardem:

 • TESS
 • PHU TOM Tomasz Knieć
 • CSU Benepol Stargard

Patronat:

 • Prezydent Stargardu Rafał Zając

Patroni medialni:

 • Stargard.News
 • Twoje Radio Tylko Przeboje