Autobus
Fot. Grzegorz Drążek

Przywrócą ruch pod jednym wiaduktem, zamkną pod drugim. Inaczej pojadą autobusy MPK Stargard

Kolejne zmiany szykują się na drogach pod wiaduktami w Stargardzie. Jedna zostanie wprowadzona jeszcze w tym miesiącu, druga na początku listopada. To oznacza zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie poinformowało dzisiaj o zmianach w kursowaniu autobusów, które lada dzień zostaną wprowadzone. Mają one związek z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu pod przebudowywanymi wiaduktami na terenie Stargardu.

Zmiany MPK Stargard

  • Od 28 października 2022 roku w związku z otwarciem przejazdu pod wiaduktem przy ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej linie komunikacyjne MPK Stargard nr 5 i 15 wrócą na stare trasy między ulicą Pierwszej Brygady i ul. Piłsudskiego
  • Od 3 listopada 2022 roku w związku z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV nastąpią zmiany w trasach linii komunikacyjnych MPK Stargard nr 5, 14, 15, 31, 24
MPK Stargard
Fot. MPK Stargard

Przystanki Bogusława IV i Bogusława IV – starostwo będą nieczynne.

MPK Stargard

Ważna informacja, jeśli chodzi o komunikację miejską, dotyczy także środy, 2 listopada.

– W związku z brakiem przejścia pod wiaduktem w ciągu ulicy Bogusława IV funkcjonować będzie specjalna linia „P” kursująca na trasie od przystanku „Staszica – LO” do ronda Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Spokojnej – -informuje MPK Stargard. – Częstotliwość kursowania tej linii co 20 minut.