W środku M. Jacyna-Witt
Stargard, 2.07.2020 r. W środku M. Jacyna-Witt Fot. Emilia Chanczewska

Radna PiS ze Szczecina zostanie zawieszona? Jest znana także w Stargardzie

Kontrowersyjna radna Województwa Zachodniopomorskiego, działaczka Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt, może zostać zawieszona w prawach członka tej partii.

To wieloletnia zachodniopomorska polityk znana także w Stargardzie, nieraz tu bywająca. M.in. przed rokiem, na wiecu przedwyborczym prezydenta Andrzeja Dudy (patrz zdjęcie).

Jak informuje TVN24, zawieszenia radnej Małgorzaty Jacyny-Witt w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości chce szef szczecińskiego okręgu PiS Leszek Dobrzyński. Jak poinformował sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, jego wniosek w tej sprawie wpłynął do centrali partii. W środę decyzję w tej sprawie podejmie prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński – przekazał Sobolewski.

A wszystko zaczęło się od wpisu radnej na Twitterze – zobacz TUTAJ.

Po tym tweecie wywiązała się dyskusja. Radna swoim interlokutorom odpowiada w swoim stylu: „Żal dupę ściska? Kompleksy dławią? Jakoś trzeba z tym chamie żyć.”

Przez polskie media przetacza się od przedwczoraj dyskusja, dotycząca sposobu komunikowania się 66-letniej zachodniopomorskiej radnej. Jutro ma zapaść decyzja, związana z przyszłością Małgorzaty Jacyny-Witt w macierzystej partii PiS.

Rada „MJW” znana jest z ciętego języka, ma na koncie wiele ostrych wypowiedzi, stąd określenie jej jako kontrowersyjnej. Do języka polskiej polityki już na stałe weszło jej stwierdzenie „srał kot tę stępkę”, dotyczące podwalin pod szczeciński prom, który do tej pory nie powstał.