prędkość na drodze
Fot. KPP Stargard

Recydywista za kierownicą samochodu na drodze pod Stargardem

Znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości i wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej – to grzechy kierowcy, który wpadł w sidła stargardzkiej policji.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poinformowała dziś o sytuacji, która miała miejsce na drodze pod Stargardem. Policjanci z grupy Speed zatrzymali kierowcę łamiącego przepisy ruchu drogowego. Jak się okazało, wcześniej był już przyłapany przez policję na czymś takim.

– Policjanci stargardzkiej drogówki zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca popełnił wykroczenia w ruchu drogowym, przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg – informuje asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka KPP Stargard. – Młody mężczyzna siedzący za kierownicą zignorował obowiązujące przepisy, wyprzedzając na „podwójnej ciągłej’’ oraz znacząco przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci ustalili, że kierowcaten był już wcześniej karany za przekroczenie dozwolonej prędkości.

– Dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nałożyli na kierowcę mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia – wyjaśnia asp. Justyna Siwarska. – Kierujący za popełnione wykroczenia otrzymał 3200 złotych mandatu, a na jego konto trafiło 18 punktów karnych.

Jednym z fundamentalnych zadań Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Kierowcy lekceważący przepisy muszą liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet z utratą prawa jazdy. Czuwa nad tym między innymi policyjna grupa Speed. W dalszym ciągu niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Policja wciąż apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Brawura, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, alkohol to wciąż elementy, które kierowca musi wykluczyć ze schematów swoich działań. Czasami jedna decyzja może zadecydować o ludzkim życiu i zdrowiu.

asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka KPP Stargard