Protest rolników
Fot. Grzegorz Drążek

Rolnicy chcą zablokować także Stargard

Od wczoraj trwa ogólnopolski protest rolników. W czwartek granice z Ukrainą zablokowało stowarzyszenie Oszukana wieś, w proteście przeciw niekontrolowanemu importowi zbóż i oleistych z Ukrainy. Dziś na drogi województwa zachodniopomorskiego wyjechać ma rolnicza Solidarność.

NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych w województwie zachodniopomorskim organizuje protest w formie strajku kroczącego. Akcja rozpocznie się dziś, 3 lutego 2023 roku i potrwa do 3 marca, obejmując stopniowo całą Polskę. Rolnicy mają strajkować w 10 powiatach województwa zachodniopomorskiego, w tym znalazł się powiat stargardzki.

Gmina Stargard
Gmina Stargard

3.02.2023 r. o godz. 11.00 na Drodze Krajowej nr 10 w miejscowości Krąpiel rozpocznie się zgromadzenie. Planowany jest przejazd ciągników rolniczych oraz pojazdów samochodowych w miejscowości Krąpiel do miejscowości Wapnica (gm. Suchań). Przewidywany czas trwania zgromadzenia: 7 godzin.

Gmina Stargard

Rolnicy z gminy Stargard mają dziś spotkać się w Krąpielu i udać się do Wapnicy. Natomiast rolnicy z gminy Chociwel, Pyrzyc i Myśliborza planują wjechać do Stargardu. Spodziewać się można dużych utrudnień w ruchu drogowym, blokowania przejazdu przez konwój dużych maszyn rolniczych i samochodów osobowych.

Rolnicy domagają się:

  • wstrzymania i usunięcia negatywnych skutków niekontrolowanego importu zbóż i rzepaku z Ukrainy.
  • ochrony gospodarstw rodzinnych przed nieuczciwą konkurencją ze strony zagranicznych korporacji.
  • utrzymania opłacalności produkcji rolnej.
  • uruchomienia terminalu zbożowego w Świnoujściu, który umożliwi eksport zbóż i rzepaku poza granice naszego kraju.

ŹRÓDŁO INFORMACJI: TYGODNIK ROLNICZY, AGRO PROFIL