Stadion Kluczevii Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Rozkręca się piłkarskie granie. Nieźle wystartowały zespoły ze Stargardu

Wszystkie stargardzkie drużyny, rywalizujące w III lub IV lidze piłkarskiej, plasują się w górnych rejonach tabeli.

W grupie 2 III ligi Błękitni Stargard są na szóstym miejscu. Po dziewięciu kolejkach spotkań mają 16 punktów. Cztery mecze wygrali, cztery zremisowali i tylko jeden przegrali. W minioną sobotę zremisowali na wyjeździe z Sokołem Kleczew 2:2. Olimpia Grudziądz, która jest na pierwszym miejscu, ma wprawdzie siedem punktów więcej, ale stargardzki zespół cały czas może myśleć o włączeniu się do walki o powrót na drugoligowe boiska.

W zachodniopomorskiej IV lidze grają dwa zespoły ze Stargardu. Oba są w gónych rejonach tabeli. Polski Cukier Kluczevia jest na trzecim miejscu, a rezerwy Błękitnych na siódmym. W minioną sobotę Kluczevia pokonała u siebie Gavię Choszczno 2:0, a w niedzielę Błękitni II wygrali w Stargardzie z Dębem Dębno 2:1. Po dziewięciu seriach spotkań Polski Cukier Kluczevia ma 19 punktów (6 zwycięstw, remis, 2 porażki), a rezerwy Błękitnych uzbierali 15 pkt (5 wygranych, 4 porażki). Na pierwszym miejscu jest Flota Świnoujście, która ma 27 punktów. Tak jak w III lidze, lider uzyskał przewagę nad innymi drużynami, ale Flota cały czas pozostaje w zasięgu kilku zespołów. Kluczevia ma ambicje powrotu na trzecioligowe boiska i zapewne zechce jeszcze powalczyć o awans.

Kolejne spotkania stargardzkich zespołów w najbliższy weekend. W dziesiątej kolejce spotkań grupy 2 III ligi Błękitni zagrają w sobotę 1 października o godzinie 13 u siebie z Unią Janikowo. Tego samego dnia i o tej samej porze rozpocznie swoje wyjazdowe spotkanie Polski Cukier Kluczevia, którego rywalem będzie Wybrzeże Rewal. Także 1 października, ale o godzinie 16, Błękitni II zagrają na boisku lidera, w Świnoujściu przeciwko Flocie.