Naukowy plac zabaw
Grzegorz Gil i Grzegorz Krzewiński z firmy Ekoliber, fot. Emilia Chanczewska

Rozpoczęła się budowa naukowego placu zabaw

Na zielonym terenie przy Bramie Wałowej, na końcu ulicy Chrobrego, dziś w poniedziałek 3 kwietnia 2023 roku, od prac ziemnych i archeologicznych, ruszyła instalacja nietypowego placu zabaw. Przeznaczony będzie nie tylko dla dzieci.

W lutym był przekazany wykonawcy, w marcu zabezpieczony został teren przy Bramie Wałowej, na którym powstanie naukowy plac zabaw.

Naukowy plac zabaw, 30 marca 2023 r.
Naukowy plac zabaw powstanie na terenie przy Bramie Wałowej, fot. Emilia Chanczewska

– Projekt został wybrany przez mieszkańców do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego, a realizuje go Pracownia Projektowo – Wykonawcza Ekoliber – przypomina Stargardzkie Centrum Nauki Filary. – Obserwujemy prace nad elementami wyposażenia, które już wkrótce zaczną pojawiać się na skwerze naprzeciwko SCN FILARY. Będziemy o tym informować jeszcze w kwietniu.

Dziś zaczęły się prace I etapu inwestycji. Na teren przy końcu ulicy Chrobrego weszli archeolodzy z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie oraz pracownicy firmy Ekoliber, wykonawcy placu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w połowie maja br. odbędzie się festyn inaugurujący oddanie do użytku I etapu tego niezwyczajnego placu.

Zobacz naszą dzisiejszą rozmowę na terenie naukowego placu zabaw.