Poczt
Ulica Pocztowa, 1.10.2023 r., fot. Emilia Chanczewska

Rozpoczęła się wymiana ulicznych lamp na starówce w Stargardzie

Jak poinformował dziś Urząd Miejski w Stargardzie, trwa duża inwestycja na starym mieście. Ruszyła wymiana oświetlenia wzdłuż ulic Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy i Złotników.

Roboty ziemne przy wymianie oświetlenia trwają przy ul. Mieszka I.

– Do tej pory wzdłuż kilku ulic na Starym Mieście były stare, mocno wysłużone lampy, a prąd doprowadzała linia napowietrzna. Już za kilka tygodni staną tam 54 zupełnie nowe latarnie z oprawami led. Dadzą mocne światło, a przy tym konkretne oszczędności. W ramach inwestycji na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych. Po zakończeniu wszystkich prac za ponad 1 200 000 zł na starówce będzie przede wszystkim bezpieczniej. Zwiększy się także estetyka historycznej dzielnicy naszego miasta. Roboty mają potrwać do grudnia 2023 r. – informuje dziś magistrat.

W połowie września widzieliśmy roboty przy Złotników, na początku października przy Pocztowej (patrz zdjęcia). Dopytaliśmy dziś w UM Stargard o to, gdzie będą prowadzone dalsze prace.

– Wszystko jest robione etapami. Jedna ekipa przygotowuje wykopy, druga układa kable, a w tym czasie kolejny zespół zajmuje się już przygotowaniem następnej ulicy. Po tym weekendzie mają wejść na ul. Płatnerzy – odpowiada Piotr Styczewski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – Później przyjdzie czas na montaż samych słupów i opraw. Całość na pewno będzie gotowa do końca tego roku.

Miasto przypomina też, że „w najbliższym czasie rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa na Starym Mieście. Za ponad 17 800 000 zł przebudujemy ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewską, ul. Kuśnierzy i ul. Włosienniczą.”

Pisaliśmy o tym na początku września:

Miasto informuje też o remoncie chodnika na Mieszka I, o czym Stargard.News donosił we wtorek:

Położone tam mają zostać płyty i kamienna kostka.