trybuny kibice hala osir stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Rywal PGE Spójni Stargard jest jedną nogą nad przepaścią

W dwudziestej szóstej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia Stargard zagra u siebie z Arrivą Twardymi Piernikami Toruń.

Najbliższy przeciwnik stargardzkiego klubu jest na ostatnim szesnastym miejscu w tabeli. Jeszcze tydzień temu był głównym kandydatem do spadku z ekstraklasy. Sytuacja nieco się jednak zmieniła, ponieważ toruński zespół wygrał dwa ostatnie mecze i zbliża się do kilku drużyn, które są przed nim w tabeli.

Na ten moment Arriva Twarde Pierniki Toruń ma dwa zwycięstwa mniej od klubów z Gdyni, Bydgoszczy, Lublina, Gliwic. A że zagra jeszcze z trzema ostatnimi drużynami, to i sprawa spadku z ekstraklasy nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Choć na dzisiaj najbliższy rywal stargardzkiego zespołu jest jedną nogą nad przepaścią. Może jednak jeszcze tę nogę zabrać i stanąć na twardym gruncie ekstraklasy.

Toruński zespół pokonał w ostatnich dwóch meczach kluby ze Szczecina i Słupska, czyli czołowy zespół ekstraklasy w przypadku klubu ze Szczecina i walczący o play off zespół ze Słupska.

PGE Spójnia, która jest blisko play off, ale nie ma jeszcze zapewnionego udziału w nim, musi się więc pilnować w spotkaniu przeciwko Arrivie Twardym Piernikom. W piątkowy wieczór w hali OSiR Stargard szykują się spore emocje. SPotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.