kluczevia

Rywale strzelili stargardzkim zespołom 9 goli. Tylko Kluczevia zadowolona

Tylko jedna z trzech drużyn ze Stargardu, grających w III i IV lidze, zdobyła w ten weekend punkty.

W obu tych klasach rozgrywkowych rozgrywana jest w ten weekend dwunasta seria spotkań. W sobotę w III lidze swój kolejny mecz rozegrali Błękitni Stargard, a w IV lidze Polski Cukier Kluczevia Stargard i rezerwy Błękitnych Stargard.

Błękitni pierwszy raz w tym sezonie musieli uznać wyższość rywala grając u siebie. Przegrali z Cartusią Kartuzy 0:2. Rywale strzelali bramki w pierwszych minutach obu części. Stargardzki zespół ma pięć zwycięstw, pięć remisów i dwie porażki. W tabeli jest na óśmym miejscu.

Rezerwy Błękitnych doznały bardziej dotkliwej porażki w dwunastej kolejce spotkań. W Koszalinie ulegli Bałtykowi 0:6. Po pierwszej połowie przegrywali 0:2, w drugiej dali sobie jeszcze strzelić cztery gole. Błękitni II Stargard mają sześć zwycięśtw i sześć porażek. Są na siódmym miejscu w tabeli.

Polski Cukier Kluczevia Stargard uratował honor stargardzkich zespołów rywalizujących w III i IV lidze. W Bobolicach pokonał Mechanika 2:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20 minucie, ale stargardzki zespół w drugiej połowie potrafił na to odpowiedzieć. W 48 minucie bramkę dla Kluczevii strzelił Radosław Surma, a cztery minuty później wynik spotkania ustalił Kacper Dudek. Polski Cukier Kluczevia ma dziewieć zwycięśtw, remis, dwie porażki. Jest na czwartym miejscu w tabeli.

Następne spotkania ligowe stargardzkie zespoły rozegrają w kolejny weekend. Błękitni Stargard 22 października zmierzą się w Jarocinie z Jarotą. Kluczevia tego samego dnia, o godzinie 13, zagra na stadionie przy ulicy Niemcewicza w Stargardzie z MKP Szczecinek. Rezerwy Błękitnych 23 października o godzinie 13 zagrają na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie przeciwko Gavii Choszczno.