Zakończenie roku UTW Stargard
Fot. Jan Balewski

Same szóstki i czerwone paski! Studenci UTW śpiewająco i tanecznie zakończyli rok akademicki

Dziś w południe, na dużej scenie SCK, odbyło się uroczyste zakończenie roku roku akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie. Były podziękowania, gratulacje, życzenia. Zatańczyły Seniority, zaśpiewały Chabry.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego dyrektora Domu Kultury Kolejarza Stanisława Bartniczaka oraz kilkorga członków UTW Stargard, którzy odeszli na zawsze w ostatnim czasie.

To był wyjątkowo trudny rok, nasza działalność zbiegła się z pandemią covidową, mimo to prawie wszystkie sekcje podjęły działalność, słuchacze mieli dość siedzenia w domach, decydowali się – legalnie lub nie – na wycieczki piesze, były występy teatru A-To-My, który świętował 10-lecie istnienia, Seniority tańczyły, zdobywając po raz drugi z rzędu I miejsce w Wadowicach zdobywając grand prix, Chabry śpiewały, sekcja plastyczna organizowała wystawy, plenery – mówił Stanisław Bartosik, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieki w Stargardzie. – Pozostałe sekcje, a jest ich 24, podejmowały działalność w miarę możliwości. Wszyscy studenci zasługują na uznanie. Promujemy miasto i powiat. Fenomenem naszego UTW jest jego popularność. Jest instytucją, która sprzyja ludziom pragnącym uczynić ze swojego wieku rzecz pozytywnie ważną i piękną.

Prezes stargardzkiego UTW, a także przedstawiciele UTW ze Szczecina, z Pyrzyc, gratulowali studentom sukcesów oraz życzyli zdrowia, sił, zapału i pogody ducha.

Drodzy przyjaciele! Jako dawny nauczyciel, którym w sercu jestem zawsze, wystawiam wam wszystkim 6 i świadectwa z czerwonym paskiem – mówiła Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu. – Miasta bez was by nie było, jesteście solą, nie wyobrażamy sobie żadnej imprezy bez was. Wzruszacie nas, rozbawiacie, porywacie do tańca. Za waszą aktywność ogromnie dziękuję i wracajcie po wakacjach!

Cieszę się, że są państwo aktywni, bo o tym, że aktywność jest potrzebna chyba nikogo nie trzeba przekonywać – mówił do studentów UTW Łukasz Wilkosz, wicestarosta stargardzki. – Gratuluję aktywności, życzę wiele sukcesów na następny rok akademicki, byście byli państwo co najmniej tak samo widoczni w powiecie, jak do tej pory.

Łukasz Wilkosz wręczył kwiaty przedstawicielce zarządu UTW, a także Bożenie Sekule – liderce teatru A-To-My, który 10.06.2022 r. w Klubie Wojskowym świętował jubileusz 10-lecia działalności.

Zatańczyły Seniority, które pokazały swoje nagrody z Wadowic, w tym nagrodę Jury Młodych, zaśpiewały Chabry.

Pojechałyśmy, zatańczyłyśmy, wygrałyśmy!

Seniority z UTW Stargard

Emilia Chanczewska

Podoba ci się u nas? Możesz nam postawić kawę! 🙂 KLIKNIJ TUTAJ