Spójnia3x3
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

Sami wychowankowie będą reprezentować Spójnię w lidze 3×3

PGE Spójnia Stargard zagra w najbliższy weekend w pierwszym turnieju nowych rozgrywek koszykarzy. Kluby ekstraklasy rywalizować będą w lidze 3×3.

Lotto 3×3 Liga to nowe rozgrywki, w których biorą udział zespoły Energa Basket Ligi. Każdy klub wystawia swój zespół. PGE Spójnia da szansę pograć w tych rozgrywkach zawodnikom, którzy albo w ogóle albo mało grają na parkietach EBL.

Stargardzki klub ogłosił dzisiaj kadrę na pierwszy turniej ligi 3×3. W najbliższy weekend w Lublinie PGE Spójnię reprezentować będą wychowankowie Spójni Grzegorz Chodźko, Mateusz de Weyher, Dominik Grudziński, Oliwer Korolczuk. Grudziński zagrał w siedmiu meczach tego sezonu Energa Basket Ligi, w sumie 29 minut. Pozostała trójka, która zagra w lidze 3×3, w EBL w tym sezonie jeszcze nie wystąpiła.

Spójnia
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

Liga 3×3 to będą dwa turnieje kwalifikacyjne i turniej finałowy. Pierwszy turniej kwalifikacyjny odbędzie się 12 i 13 listopada. W sobotę zespoły rywalizować będą w czterech grupach systemem każdy z każdym, a w niedzielę odbędzie się faza play off. W wyniku losowania PGE Spójnia trafiła do grupy B, w której jej rywalami będą MKS Dąbrowa Górnicza, Rawlplug Sokół Łańcut, Tauron GTK Gliwice. Spotkania ligi 3×3 będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Sport.