PGE Spójnia Stargard flaga w klubowych barwach
Fot. Grzegorz Drążek

Scenariusze dla PGE Spójni Stargard przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej

3 maja stargardzki zespół rozegra ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Od jego wyniku i od rezultatów kilku innych spotkań zależy, z którego miejsca PGE Spójnia przystąpi do play off.

Rywalem stargardzkiego klubu w jutrzejszy, świąteczny dzień będzie Polski Cukier Start Lublin. Lubelski zespół niedawno zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie i w Stargardzie rozegra ostatni w tym sezonie mecz ligowy. Przed PGE Spójnią więcej grania. Najpierw ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej, a później kolejne mecze już w fazie play off.

Sytuacja przed ostatnią serią spotkań w rundzie zasadniczej jest taka, że zajmująca piąte miejsce w tabeli PGE Spójnia może ostatecznie być na miejscu trzecim, czwartym, piątym lub szóstym. To zależy od wyniku środowego spotkania stargardzkiego zespołu, a także rezultatów meczów z udziałem klubów z Ostrowa Wielkopolskiego, Warszawy, Włocławka i Sopotu.

W tabeli

  1. BM Stal Ostrów Wielkopolski – 48 pkt
  2. Legia Warszawa – 48 pkt
  3. PGE Spójnia Stargard – 47 pkt
  4. Anwil Włocławek – 46 pkt
  5. Trefl Sopot – 46 pkt

Przedstawiamy osiem scenariuszy dla PGE Spójni Stargard, które zakładają różne rozstrzygnięcia w środowych spotkaniach. Cztery z nich zakładają zwycięstwo stargardzkiego klubu, cztery jego porażkę.

W sytuacji, kiedy co najmniej dwa kluby będą miały tyle samo punktów, decydują wyniki meczów pomiędzy nimi. W przypadku drużyn ze Stargardu, Ostrowa Wielkopolskiego i Warszawy, PGE Spójnia ma dwa zwycięstwa z Legią oraz porażkę i zwycięstwo ze Stalą, a Legia ma dwie porażki ze Stalą. W meczach klubów ze Stargardu i Ostrowa Wielkopolskiego PGE Spójnia jest na plusie 3 punkty. W przypadku drużyn ze Stargardu, Włocławka i Sopotu wszystkie one ze sobą raz wygrywały, a raz przegrywały i decydować będą małe punkty. PGE Spójnia z Anwilem jest na plusie 2 pkt, a z Treflem na minusie 1 pkt. Anwil z Treflem jest na plusie 5 pkt.

Scenariusz nr 1

Stargardzki zespół wygrywa ze Startem, BM Stal Ostrów Wielkopolski przegrywa we Włocławku, Legia Warszawa przegrywa u siebie z klubem z Zielonej Góry i PGE Spójnia kończy rundę zasadniczą na 3 miejscu.

Scenariusz nr 2

Stargardzki zespół wygrywa ze Startem, BM Stal Ostrów Wielkopolski przegrywa we Włocławku, Legia Warszawa wygrywa u siebie z klubem z Zielonej Góry i PGE Spójnia kończy rundę zasadniczą na 4 miejscu.

Scenariusz nr 3

Stargardzki zespół wygrywa ze Startem, BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrywa we Włocławku, Legia Warszawa przegrywa u siebie z klubem z Zielonej Góry i PGE Spójnia kończy rundę zasadniczą na 4 miejscu.

Scenariusz nr 4

Stargardzki zespół wygrywa ze Startem, BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrywa we Włocławku, Legia Warszawa wygrywa u siebie z klubem z Zielonej Góry i PGE Spójnia kończy rundę zasadniczą na 5 miejscu.

Scenariusz nr 5

Stargardzki zespół przegrywa ze Startem, Anwil Włocławek wygrywa u siebie z klubem z Ostrowa Wielkopolskiego, Trefl Sopot wygrywa w Słupsku i PGE Spójnia kończy rundę zasadniczą na 6 miejscu.

Scenariusz nr 6

Stargardzki zespół przegrywa ze Startem, Anwil Włocławek wygrywa u siebie z klubem z Ostrowa Wielkopolskiego, Trefl Sopot przegrywa w Słupsku i PGE Spójnia kończy rundę zasadniczą na 5 miejscu.

Scenariusz nr 7

Stargardzki zespół przegrywa ze Startem, Anwil Włocławek przegrywa u siebie z klubem z Ostrowa Wielkopolskiego, Trefl Sopot wygrywa w Słupsku i PGE Spójnia kończy rundę zasadniczą na 6 miejscu.

Scenariusz nr 8

Stargardzki zespół przegrywa ze Startem, Anwil Włocławek przegrywa u siebie z klubem z Ostrowa Wielkopolskiego, Trefl Sopot przegrywa w Słupsku i PGE Spójnia kończy rundę zasadniczą na 5 miejscu.

Spotkanie PGE Spójni Stargard i Polskiego Cukru Startu Lublin rozegrane zostanie w środę, 3 maja. Początek meczu w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady o godzinie 17.30. O tej samnej porze rozpoczną się wszystkie mecze trzydziestej kolejki rundy zasadniczej.

Jeśli chodzi o play off, nie jest jeszcze znany komplet uczestników. Na razie na dziewiątym miejscu, które nie daje play off jest klub z Zielonej Góry, który jednak ma tyle samo punktów co ósmy zespół ze Słupska. Punkt więcej od nich mają kluby z Sopotu i Włocławka.

Jeśli chodzi o degradację z ekstraklasy do I ligi, już tylko dwa kluby są nią zagrożone. Ostatni w tabeli zespół z Bydgoszczy ma tyle samo punktów co przedostatni zespół z Torunia. Wyniki bezpośrednich spotkań tych klubów są korzystne dla toruńskiego klubu. To oznacza, że bydgoski zespół przed degradacją ratuje tylko zwycięstwo w środę w Dąbrowie Górniczej przy porażce zespołu z Torunia u siebie z Tauronem GTK Gliwice. Inne rozstrzygnięcia zapewniają utrzymanie toruńskiemu klubowi.