Seniorzy

Seniorzy muszą mieć się na baczności. Warto przyjść do Domu Kultury Kolejarza

Stargardzka policja zaprasza mieszkańców Stargardu i okolicznych miejscowości do udziału w spotkaniu na temat bezpieczeństwa seniorów.

Przestępcy często próbują oszukać starsze osoby. Metody ich działąnia są różnorodne. To nie tylko ta najbardziej znana „na wnuczka”. Niedawno policja w Stargardzie informowała o kolejnej osobie, która w wyniku działania oszustów straciła sporo pieniędzy. Takich przypadków było więcej.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie zaprasza mieszkańców, nie tylko seniorów i nie tylko ze Stargardu, a z całego powiatu stargardzkiego, na spotkanie w środę, 16 listopada 2022 roku w Domu Kultury Kolejarza przy ulicy Szczecińskiej 17 w Stargardzie. Początek godzina 11. Spotkanie organizowane jest wspólnie ze stargardzkim oddziałem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

– Głównym celem spotkania będzie przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia – wyjasnia mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.