Orkiestra Camerata Stargard
Fot. Emilia Chanczewska

Skrzypce i obój w rolach głównych. Orkiestra Camerata Stargard zagrała w kolegiacie

Fundacja Camerata Stargard oraz miasto Stargard zaprosili mieszkańców na niedzielny popołudniowy Koncert prezydencki. W programie były kompozycje Bacha, Vivaldiego oraz Haendla.

Pełna publiczności kolegiata wypełniła się piękną muzyką klasyczną. Dziś w roli solistów wystąpili skrzypaczka Karolina Hyla-Wybraniec, utalentowana i nagradzana absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Związana nie tylko z Cameratą, także z kwartetem smyczkowym Apotheosis i Karłowicz Ensemble oraz oboista Mateusz Żurawski. To na co dzień solista orkiestry szczecińskiej filharmonii i wykładowca na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz uczestnik Akademia Sinfonia Varsowia. Z wyróżnieniem ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, ma na koncie wiele nagród.

W programie dzisiejszego koncertu były koncerty Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego oraz trio sonata Georga Friedricha Haendla. Tutaj fragment.

Dzisiejszy Koncert Prezydencki zapisujemy w annałach historii Orkiestry pamiętając, że gorący dzień był niczym wobec gorącego aplauzu naszej niezawodnej Publiczności. Dziękujemy za liczne przybycie do wspaniałej stargardzkiej Kolegiaty, po cichu mając nadzieję, że ostrzą Państwo apetyty na kolejną muzyczną ucztę.

Orkiestra Camerata Stargard
buycoffeeto btn primary