Stargard upamiętnie policjantów z Wrocławia
Fot. KPP Stargard

Służby mundurowe ze Stargardu upamiętniły policjantów z Wrocławia

Dzisiaj w centrum Stargardu służby mundurowe ze Stargardu razem upamiętniły dwóch policjantów z Wrocławia, którzy polegli na służbie.

Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i ratownicy pogotowia zebrali się na ulicy Wyszyńskiego w centrum Stargardu. O godzinie 17 w pojazdach włączone zostały sygnały, a oni stanęli przy pojazdach.

Całe policyjne środowisko z wielkim bólem przyjęło informację o tragicznej śmierci naszych kolegów asp.szt. Daniela Łuczyńskiego i asp. szt. Ireneusza Michalaka. Wypełniając do końca słowa roty ślubowania zginęli na służbie. Dzisiaj o godzinie 17 stargardzcy policjanci, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Stargardu, a także z powiatu, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz ratownicy z Pogotowia Ratunkowego oddali im hołd i pokazali ogromną solidarność naszych formacji. Cześć Ich pamięci!

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Służby mundurowe zajęły po jednym pasie ruchu w obu kierunkach, te od strony barierek odgradzających jezdnie na ulicy Wyszyńskiego. Nie było w tym czasie problemu w ruchu w centrum Stargardu. Auta jechały drugimi, prawymi pasami ruchu. Upamiętnienie policjantów z Wrocławia trwało około półtorej minuty, a cała akcja ok. 10 minut.

Stargard jest jednym z wielu miast, w których dzisiaj wieczorem upamiętniono poległych na służbie policjantów z Wrocławia. Zginęli oni podczas konwoju mężczyzny, który został zatrzymany, a był poszukiwany. W czasie konwoju wyjął on pistolet i strzelił w głowy policjantów. Do zdarzenia doszło w piątkowy późny wieczór, obaj funkcjonariusze zmarli w szpitalu w poniedziałek. Ustalane są okoliczności tego tragicznego zdarzenia, między innymi to, jak to się stało, że mężczyzna miałprzy sobie pistolet i dlaczego, kiedy w niedzielę został ponownie zatrzymany, nie miał na rękach kajdanek.