Lipnik
Fot. Grzegorz Drążek, Stargard.News

Śmierć na przystanku w Lipniku

Stargardzka policja działa przy parku handlowym w Lipniku. Około godziny 17 doszło tam dziś do tragicznego zdarzenia, o którym poinformowała nas czytelniczka. Nie żyje pasażer autobusu. Według relacji kobiety, zmarł pozostawiony na przystanku. Inni świadkowie twierdzą, że kierowca autobusu czekał na przyjazd karetki.

AKTUALIZACJA, sprostowanie z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie, 6.11.2023 r.:

W odniesieniu do zdarzenia z dnia 4 listopada 2023 r., które miało miejsce na przystanku „Lipnik – Stargardzka” na podstawie zapisu monitoringu ustalono iż informacje zawarte w wiadomości (od czytelniczki Stargard.News – dop. ech) mają potwierdzenie jedynie w zakresie wystąpienia nieszczęśliwego zdarzenia na przystanku.

Mężczyzna, u którego stwierdzono zgon, nie był pasażerem autobusu tylko oczekiwał na przyjazd autobusu na przystanku. Po zatrzymaniu się autobusu na przystanku kierowca został poinformowany przez pasażerkę, że na przystanku mężczyzna osunął się z ławki i upadł na chodnik. Kierowca udał się na miejsce zdarzenia i niezwłocznie powiadomił służby ratunkowe. Kierowca oczekiwał na przystanku do czasu przyjazdu autobusu i odjechał dopiero po otrzymaniu zgody od ratownika medycznego.

Mariusz Chybowski, Kierownik Działu Eksploatacji MPK Stargard

AKTUALIZACJA, informacja z pogotowia ratunkowego, 6.11.2023 r.:

– Wezwanie do Lipnika otrzymaliśmy o godz. 16:22, dotyczyło mężczyzny, który miał zasłabnąć na przystanku. Zespół ratownictwa medycznego dotarł na miejsce o godz. 16:32 – informuje Stargard.News Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – W chwili przyjazdu zespołu na miejsce, pacjent był ułożony w pozycji bocznej. U pacjenta doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Zespół rozpoczął reanimację, niestety pomimo podjęcia medycznych czynności ratunkowych, nie udało się już przywrócić akcji serca u tego mężczyzny.

AKTUALIZACJA, wyjaśnienia syna zmarłego, 5.11.2023 r.:

W sobotę 4 listopada 2023 roku, o godzinie 17.14, na skrzynkę kontaktową naszego portalu wysłana została wiadomość z opisem dramatycznej sytuacji:

Wiadomość sprzed kilkunastu minut. W autobusie jadącym w kierunku Morzyczyn – Stargard. Pasażer źle się poczuł. Został wysadzony przez kierowcę autobusu na przystanku CH Lipnik. Zawiadomił pogotowie po czym odjechał zostawiając pasażera samego. Człowiek umarł. (…)

Urszula (nazwisko do wiadomości redakcji)

Jak informują inni świadkowie tej sytuacji, w dyskusji na naszym Facebooku, autobus MPK odjechał z przystanku po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego z pogotowia, gdy ten przystąpił już do reanimacji.

Około godziny 17.30 odjechały dwie karetki pogotowia. Działania pozostałych służb trwają na zatoce autobusowej przy Parku Handlowym S1 Lipnik. Przed godziną 18 dojechał tam kolejny policyjny radiowóz. Nie ma utrudnień w przejeździe.

Wysłaliśmy do MPK Stargard prośbę o zajęcie stanowiska w tej sytuacji.

Krótko po zdarzeniu, w sobotni wieczór po godzinie 19, odbyliśmy rozmowę telefoniczną z przedstawicielem miejskiego przewoźnika, pracownikiem kadry kierowniczej. Na ten moment nie wyraził zgody na publikację stanowiska MPK Stargard. Nadal więc czekamy na oficjalną odpowiedź na przesłane przed publikacją zapytanie, dotyczące sytuacji w Lipniku.