Monopoly
Pan Monopoly, Zuzanna Misiejuk z firmy Winning Moves Polska i Ewa Sowa, zastępca prezydenta Stargardu, fot. Emilia Chanczewska

Stargard będzie w grze!

Jeszcze w tym roku na rynku ukaże się specjalna, stargardzka edycja znanej i lubianej planszówki Monopoly. Będzie można ją kupić m.in. w Empiku, lokalnych księgarniach i przez internet.

Dziś w Książnicy Stargardzkiej ogłosili to przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Stargardzie oraz przedstawicielka producenta i dystrybutora tej licencjonowanej, popularnej gry planszowej.

Jak podkreślał rzecznik UM Stargard Piotr Styczewski, Stargard znalazł się w gronie takich miast jak Dubaj, Sydney, Katowice, czy Opole, które też już mają swoją edycję tej gry. Stargard, jako pierwsze miejsce w Zachodniopomorskiem, doczeka się własnej edycji wspólnie z Białymstokiem, Bydgoszczą i Rybnikiem.

– Dołączamy do elitarnego grona miast, które będą miały absolutnie kultową grę, znaną na całym świecie – mówił Piotr Styczewski.

Gra podczas premiery będzie w cenie 160 zł, potem kosztować ma 130 zł.

– Gra będzie miała premierę przed świętami, będzie idealnym prezentem na gwiazdkę – zapowiadała Zuzanna Misiejuk z firmy Winng Moves Polska. – Pierwszy nakład będzie miał ok. 4 tys. szt., następnie przewidywane są kolejne, w zależności od zainteresowania grą.

Stargardzkie motywy, które znajdą się na elementach gry, m.in. na planszy, kartach szansy, kartach kasy społecznej, konsultowane będą z miastem. Będą to zdjęcia stargardzkich obiektów, symbole miasta. Ma ich być możliwie jak najwięcej. Zachowana ma być miejska kolorystyka. W grze znaleźć się może także ulica, która często się korkuje…

– Jedno pole zostanie do dyspozycji, do wyboru mieszkańców – dodaje Z. Misiejuk. – Podczas uroczystej premiery będzie symboliczne odsłonięcie gry. Zaangażujemy do tego i miasto i mieszkańców. Będzie gigantyczna plansza, na której rozegrana będzie partyjka.

– Stargard zawsze stara się być krok do przodu, ta gra to ogromna promocja miasta w Polsce i nie tylko – podkreślała Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu. – To też budowanie relacji – powrót do planszówek, gier stolikowych, wspólnego spędzania czasu.

Chcesz mieć swoje pole w stargardzkiej grze Monopoly? Możesz je wykupić!

Kontakt w tej sprawie: tel. 881-111-837, mail: zuzanna.misiejuk@winningmoves.pl.