Akcja zima w Stargardzie
Fot. Bio Star

Stargard na minusie i ze śniegiem. Pługosolarki i zamiatarki na ulicach miasta

Od wczesnego ranka pracownicy spółki miejskiej Bio Star likwidują śliskość na drogach w Stargardzie w związku z zimową aurą.

19 listopada 2022 roku oficjalnie można ogłosić rozpoczęcie „Akcji zima” w Stargardzie. Minionej nocy, z piątku na sobotę, była minusowa temperatura i spadł śnieg.

Spółka miejska Bio Star rozpoczęła „Akcję zima” dziś o godzinie 6. Temperatura wynosiła wtedy minus 3 stopnie Celsjusza. Padał śnieg.

– Po mieście jeżdżą trzy pługosolarki, trzy zamiatarki z osprzętem zimowym i ekipa ręczna likwidująca śliskość w trudno dostępnych miejscach – informuje Mieczysław Skawiński, dyrektor Bio Star. – Do likwidacji śliskości używamy soli drogowej i mieszanki soli z piaskiem.

Prowadzone od wczesnych godzinych porannych zimowe działania sprawiły, że po drogach w Stargardzie jeździ się przyzwoicie.

Miasto jest w należytym stanie, przejezdne bez ryzyka poślizgowego. Jeżeli znajdą się malkontenci, to raczej z drugiej strony, że może jeszcze nie napadało dużo śniegu, albo na termometrze jest za mało na minusie.

Mieczysław Skawiński, dyrektor Bio Star