Amfiteatr ogrodzony
Fot. Emilia Chanczewska

Stargard.News informuje: brak przejścia dołem amfiteatru

Chcesz przejść z centrum na starówkę albo na odwrót, przechodząc dolną częścią amfiteatru? Nie idź tą drogą! W związku z planowaną przebudową amfiteatru jego teren został ogrodzony. Przejścia nie ma.

Często tamtędy przechodzę i jeszcze 2 dni temu przejście było otwarte, a dziś okazało się, że przejścia nie ma, jest zagrodzone, a wewnątrz stanął pawilon – poinformowała dzisiaj naszą redakcję pani Olimpia, mieszkanka stargardzkiej starówki. – Byłam zaskoczona, bo nigdzie nie widziałam informacji o zamknięciu drogi w amfiteatrze.

Byliśmy tam z aparatem. Amfiteatr na dole, z obydwu stron jest zagrodzony, przejście jest tylko górną częścią. Na ogrodzeniu wiszą tabliczki z napisem: „Teren budowy wstęp wzbroniony”.

O modernizacji tego obiektu pisaliśmy na początku września br.: Miasto zapewnia: w końcu będzie remont amfiteatru! Pochłonie 10 milionów złotych więcej

Jak wynika z zapowiedzi, „w pierwszej kolejności mają ruszyć roboty związane z przygotowaniem terenu pod widownię i prace rozbiórkowe. Inwestycja powinna się zakończyć w 2024 r. Będzie kosztowała około 22 000 000 zł.”

Dziękujemy naszej czytelniczce Olimpii za ważną informację, którą możemy nagłośnić na naszych łamach. Czekamy na kolejne sygnały od stargardzian.