dziura w podeście
Fot. Internauta

Stargard. Niebezpieczna dziura na placu zabaw w parku Chrobrego

W miniony, bardzo ciepły weekend, doszło do zranień dzieci bawiących się na placu zabaw w stargardzkim parku Chrobrego. Winny był uszkodzony podest. Małe nóżki wlatywały w dziurę w podeście. Jak dziś informuje zarządca, w miniony poniedziałek usterka została naprawiona.

Przypomnę, że pod koniec sierpnia br., na Facebooku naszego portalu, nagłaśniany był problem złego stanu urządzeń na parkowym placu zabaw. Otrzymaliśmy od jednej ze stargardzkich mam cały fotoreportaż.

Zobacz TUTAJ.

Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie uszkodzonych elementów na placu zabaw przy ul. Warownej. Właśnie byliśmy z maluchem i wpadł nóżką w pokaźną dziurę w podeście. Skończyło się na obtarciach skóry i płaczem. Ale dziś jest ładna pogoda i sporo dzieci tam przebywa. – w niedzielne (21.09) popołudnie napisał do nas mieszkaniec Stargardu.

Przysłał też zdjęcia.

dziura w podeście
Fot. Internauta

Jego informacje i zdjęcie przekazałam do administratora stargardzkich parków, Zarządu Usług Komunalnych w Stargardzie.

– 22.09.2025r. w urządzeniu zabawowym znajdującym się na placu zabaw przy ul. Warownej, został wymieniony uszkodzony podest – informuje dziś rano Marta Farbotko-Stachera, Kierownik Działu w Zarządzie Usług Komunalnych w Stargardzie. Otrzymałam także zdjęcie wymienionej części:

nowy podest
Fot. ZUK Stargard

Niestety, inne dziecko też już zdążyło się zranić. Jego mama publikuje na stargardzkiej facebookowej grupie Stargardzianki zdjęcia zadrapanej nóżki.

Uważajmy na siebie!

plac zabaw niedziela
W niedzielne popołudnie plac zabaw pełen był dzieci,
fot. Emilia Chanczewska